» » Основні етапи при киданні курити


Основні етапи при киданні курити

Основні етапи при киданні курити
Етап 1. Бажання кинути палити

Спочатку виникає бажання кинути палити. На цьому етапі курець мотивований на досягнення результату часто зовнішніми стимулами: наприклад, він збирається зайнятися спортом, або поліпшити своє здоров'я, або завести здорову дитину. Він готовий зробити все, що завгодно, готовий на будь-які жертви, готовий бігати вранці, приймати холодний душ, готовий спробувати новий надійний спосіб вольового кидання.

Етап 2. Вольові зусилля

Отже, ви вирішили проявити силу волі і кинути палити. Так, за допомогою сили волі звичку можна успішно деякий час контролювати. Постійно потрібно також контролювати ситуації, в яких ви раніше курили. А сигарети потрапляють на очі, опиняються поруч саме тоді, коли курити вже не можна. Дим від сигарет так спокусливо виглядає і привабливо пахне. Це просто зводить з розуму. Здається, що думки зайняті виключно однієї боротьбою з бажанням закурити.

І все-таки, незважаючи ні на що, ви майже перемогли, майже досягли наміченого рубежу, вже не курите багато днів. «Як шкода, що не можна закурити!»-Така думка все частіше супроводжується глибоким зітханням. Оточуючі помічають, що ви стали більш дратівливі.



Етап 3. Втрата контролю

Життя змушує витрачати силу волі на багато інших речей. Цей факт добре відомий шахістам: коли виграш в наявності, залишилося чисто технічне рішення, що дозволяє довести шахову партію до перемоги, в цей момент відбувається зниження уваги і починаються безглузді позіхи фігур. Щойно на дошці була переконлива перемога, а тепер повний розгром.



Терпіти більше нестерпно. З'являється внутрішній голос, який солодко вмовляє: «Ну, якщо тільки одну сигаретку ... всього одну, будь ласка». І одна сигарета викурюється, потім інша ... купується пачка сигарет, і від кидання нічого не залишається. Чергове принизливої поразки!

Етап 4. Повернення до колишнього способу життя

Повернення колишнього кількості викурених сигарет і плюс ДОБАВКА. Це як падіння вниз зі скелі: підйом займає багато часу, а падіння відбувається стрімко і супроводжується больовими відчуттями. Виникають відчуття досади, почуття безвиході, тупості, власної неповноцінності, з'являються думки:

Якщо я не можу контролювати прийом сигарет на 100%, то контролювати на 50% не має сенсу.

Раз я такий нещасний, такий наркоман, то хоч буду отримувати задоволення від сигарет.

Таке повернення закономірний, якщо проблему куріння намагаються вирішувати тільки на рівні фізіології, вольовим способом, без урахування виникаючих проблем на рівні психіки. Саме тут слабке місце, саме тут потрібні відповідні психологічні ресурси, щоб зміни стали незворотними. Ресурси необхідні, щоб економити вольові зусилля на другому етапі. Тут і далі під ресурсами я розумію знання, які можна придбати, і здібності, яким можна навчитися.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!