» » Тип куріння


Тип куріння

Тип куріння
А тепер давайте впорядкуємо те, що ми вже знаємо про причини куріння. Часто бажання закурити виникає по асоціації. Наприклад, якщо людина звикла копати город із сигаретою в роті, то варто йому взяти в руки лопату, як він тут же закурює. Це характер паління по типу стимуляція. Якщо у вас такий тип паління, то вам слід навчитися відволікати себе. Найкраще - за допомогою фізичних навантажень. Спробуйте з першого дня, коли ви вирішили кинути курити, кожні 30-40 хвилин своїх занять або роботи переривати 10-хвилинної навантажувальної паузою: зробіть невелику розминку, 20-30 присідань, позаймайтеся lt; на тренажері, відіжміться від статі, підтягніться на турніку і т. д. Фізичне навантаження гарантовано «стирає» з пам'яті запах тютюнового диму і на годину-півтори полегшує стан.

Бажання закурити в прихильників паління по типі гри з сигаретою формується при спогаді, з ким вони курили, якими сигаретами їх пригощали, в якій вони були упаковці. Тобто у свідомості курця домінує образ власного «я». Придушити в собі виникає бажання закурити нескладно: досить пошукати у коморах пам'яті більш значимі і хвилюючі образи, ніж образ власного «я», плаваючого в клубах сигаретного диму. Варто навчитися цьому, і домінанта потягу до тютюну поступово зникне.

В основі паління по типі розслаблення лежить помилкове відчуття розслаблення і відпочинку після викуреної сигарети. Погасити в собі бажання знову закурити такому курцеві теж нескладно. Треба тільки знайти такий вид занять (книга, музика, малювання, наприклад), віддаючись яким, він би відчував себе відпочиваючим.



Якщо ваш тип паління - підтримка, то кращим засобом позбавлення від бажання закурити буде як би замісна терапія: наприклад, поставте на місце, де зазвичай стояла попільничка, коробку з цукерками. У кишені носите НЕ пачку сигарет, а жувальну гумку. Що виникає бажання закурити ви можете легко нейтралізувати ковтком чаю, соку. Якщо у вас завжди буде з собою що-небудь «закинути в рот», щоб перебити смак тютюну, довго зберігається



у свідомості, з цією шкідливою звичкою ви впораєтеся без праці.

Люди з звичкою до паління за компанію закурюють тільки в колі курящих, заодно з іншими. Незважаючи на те що вони викурюють до 10 сигарет або цигарок, у них немає бажання закурити в ситуації, яка до цього не має. Тому відмова від куріння для них абсолютно безболісний. Треба сказати, що такі люди, якщо не кидають повністю курити, то рано чи пізно при щоденному курінні «за компанію» перетворюються на затятих курців.

Жага як тип паління свідчить про досить складних механізмах тютюнової залежності, що сформувалися в організмі. Тому, якщо ви, будучи «спраглим» курцем, хочете самостійно спробувати кинути курити, не вдаючись до медичної допомоги, виконайте кілька умов. Насамперед обміркуйте гарненько, чому паління стало для вас неприйнятним. Наприклад, ви стали задихатися, піднімаючись навіть на другий поверх, а ночами у вас стало боліти серце. І тому мотив «я не хочу Докуро до інфаркту» буде для вас досить переконливим. Або, наприклад, виявилася алергійна реакція на тютюновий дим у вашої дружини або дитини. Це теж вагомий привід назавжди розпрощатися із згубною звичкою. Звичайно ж, не варто чекати, поки життя поставить вас у таке становище, коли кожна викурена сигарета в самому прямому сенсі буде скорочувати дні вашого життя або близьких людей. Набагато розумніше вже сьогодні, поки ви повні сил і здоров'я, знайти такий мотив відмови від куріння, який би переважував сумнівне задоволення від вдихання тютюнового диму. Скажімо, «я не буду більше курити, бо це забирає багато грошей з мого бюджету», або «в моїй новій квартирі дорогі меблі, і я не хочу, щоб вона пропахла тютюном», або «мої колеги вважають мене ледарем, коли я раз у раз ходжу на перекури »...


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!