» » "Мої" легкі "з фільтром - нешкідливі"


"Мої" легкі "з фільтром - нешкідливі"

Пропаганда здорового способу життя, погіршення стану здоров'я, серйозна хвороба когось із близьких чи знайомих, як і деякі інші фактори, призводять до того, що люди, які курять, починають замислюватися про наслідки, описаних в попередньому розділі. Однак не всі з них готові відразу розлучитися зі своєю звичкою, та й сили волі вистачає не у всіх. І люди знаходять альтернативу, яка здається їм більш-менш прийнятною - переходять на більш «легкі» сигарети, які вважаються менш шкідливими. Чи є від цього результат?

Такі сигарети містять менше нікотину, ніж всі інші, і це не може не дати результату. Для одних курців їх вживання - це хороший спосіб заспокоїти совість або зняти занепокоєння, яке вони відчувають з приводу свого здоров'я. У інших зниження кількості нікотину, що надходить в організм, дійсно викликає поліпшення самопочуття. Проте чи дійсно куріння "легких" сигарет завдає менше шкоди організму, ніж використання будь-яких інших?

З одного боку, нікотину в них дійсно менше. Але ж саме це речовина викликає сильне звикання. Щоб заповнити його недолік, людина починає палити частіше, а значить, викурювати більше сигарет на день. Отже, крім тієї ж самої дози основного токсичної речовини тютюнового диму він отримує набагато більше сажі, осідають-щей в легенях.

З іншого боку, як ми знаємо, дим містить не тільки нікотин. А фортеця тютюну визначається тільки його змістом. Звичайно, деякі виробники стверджують, що в сигаретах легких сортів міститься менше токсичних смол і ізотопів важких металів, проте, згідно з дослідженнями вчених з багатьох європейських країн, у тому числі і російських, це далеко не завжди відповідає дійсності. У цьому випадку, викурюючи більшу кількість «легких» сигарет, щоб отримати свою дозу нікотину, людина вдихає набагато більше супутніх речовин, багато з яких також є канцерогенами.



Крім того, згідно з твердженням психологів, для людини, яка звикла до міцного тютюну, легкі сорти можуть стати тільки тимчасовими замінниками: курець отримує від кожної викуреної сигарети менше задоволення, ніж очікувалося, тому дуже швидко повертається до звичного сорту. При цьому бажання курити частіше нікуди не зникає, і, отже, доза надходить в організм нікотину різко збільшується.



Однак навіть якщо ти спочатку звикла до «легким» сигаретам, це зовсім не робить твою звичку менш шкідливою. Як тобі, мабуть, відомо, тютюн надає наркотичну дію на організм, і, як і у випадку з будь-яким іншим наркотиком, залежність означає потребу в збільшенні дози. Саме тому, звикнувши до паління взагалі, ти дуже скоро почнеш викурювати досить велика кількість спочатку сигарет звичного сорту, а потім і більш міцних. Досить спробувати їх один раз - хто-небудь пригостить чи не буде нічого іншого - і тобі вже не захочеться повертатися до своїх «легким».

Таким чином, безпека, на яку ти розраховуєш, вибираючи такі сигарети, - всього лише ілюзія.

Те ж саме можна сказати і про «турботу про здоров'я» за допомогою фільтра. Як ми вже говорили, він затримує не більш ніж 30% всіх складових диму. І якщо сажі на ньому залишається все ж неабияку кількість, то більш легкі і летючі речовини, такі як нікотин, він не затримує взагалі.

Як бачиш, важливо не стільки те, що саме ти куриш, скільки те, що ти взагалі це робиш. Сподіваюся, що зміст цієї глави переконало тебе в необхідності кинути палити і зміцнило в намірі розлучитися з цією звичкою якомога швидше. Наступна глава розповість про те, як зробити це найбільш ефективно.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!