» » Чим старше, тим мудріше


Чим старше, тим мудріше

Чим старше, тим мудріше
(Ви) Молодий. Ти куриш, так?

(Ви) Старий. Так, але краще б я не починав. Молодий. Так навіщо ж ти продовжуєш?

Старий. Я не можу кинути! Це залежність.

Молодий. Багато людей перестають вживати наркотики. Це не так важко.

Старий. Ти не знаєш, як це, і сподіваюся, ніколи не дізнаєшся.

Молодий. Хіба це не залежить від сили волі? Якщо ти дійсно захочеш кинути палити, ти знайдеш спосіб.

Старий. Можливо ти правий.

Молодий. Так чому ти тоді почав курити?

Старий. Мені здавалося, що так роблять усі дорослі. Палити, здавалося, так круто.



Молодий. Тобі це принесло задоволення?

Старий. Ні, це було жахливо. Коли я вперше затягнувся, у мене закрутилася голова, мені було погано. Але більшість моїх друзів курили, і я не хотів відбиватися від компанії. Я привчив себе курити, не кашляючи при цьому.

Молодий. Тепер ти завжди кашляєш, особливо сильно вранці.

Старий. Це так само неприродно, як класти згорілі листя собі в рот і насолоджуватися димом, що йде від них. Коли ти тільки починаєш курити, твоє тіло намагається сказати тобі, що це погана ідея. До того часу, як ти вже став залежним від нікотину, твій організм кричить тобі, що ти вбиваєш його.

(Пауза, поки старий важко кашляє.)



Старий. Я марно вірив всієї цієї брехні про те, що курити - сексуально, що це приносить задоволення. Але до того часу, як усвідомив, я вже був на гачку.

Молодий. Так ти кажеш, навіть один раз не можна спробувати?

Старий. Жодної. Сигарети - отрута. Вони вбивають тебе. Це все одно що здійснювати самогубство - повільно і болісно. Багато дурять себе тим, що одна сигарета не заподіє шкоди, що вони достатньо сильні і припинять тоді, коли самі того захочуть. Але бажання так і не з'являється, і вони вмирають.

Молодий. Яка була б у тебе зараз життя, якби ти не закурив тоді?

Старий. Я б прожив довше. Я знаю, що помру на 5-10 років раніше, ніж повинен, якщо мені пощастить. Я не побачу, як ростуть мої діти й онуки. Я залишу свою дружину одну, змушу сидіти біля мого ліжка і доглядати за мною, якщо серйозно захворію. Без сумнівів, моє здоров'я було б набагато краще. У мене було б набагато більше грошей. До того часу, як я помер би, у мене була б можливість купити будинок на гроші, витрачені на сигарети.

Молодий. Ти навіть не можеш сказати про куріння що-небудь хороше?

Старий. Ні, це абсолютно дурна річ.

Молодий. Я згоден. Це означає, що ти збираєшся кинути?

Старий. Запізно вже, ти так не думаєш? Шкода вже завдано.

Молодий. Якби ти був на моєму місці зараз і знав те, що знаєш, ти б не почав курити, правда?

Старий. Звичайно. Якби я зміг повернутися в минуле, я б ніколи не викурив би ту першу сигарету.

Молодий. Якщо ти достатньо сильний, щоб не починати, ти достатньо сильний, щоб кинути зараз. Ту першу сигарету було складно викурити, останню, я думаю, буде ще складніше. Але якщо ти прислухаєшся до всього того, що тільки що сказав мені, ти зрозумієш, що робити далі. Ти повинен кинути зараз, заради нас. Кидати курити ніколи не пізно.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!