» » Куріння - звичка


Куріння - звичка

Куріння - звичка
Називаючи куріння звичкою, я вже підказую читачеві і шлях її вирішення - психологічний. Дехто з лікарів зі мною не погодиться, розглядаючи проблему через систему своїх знань і переконань, такий фахівець називає куріння хворобою і мислить категоріями суто медичними, намагаючись знайти медикаментозні або інші шляхи впливу на екзотичне захворювання, тобто намагається вирішити проблему на рівні фізіології.

Мої клієнтські тренінги «Кинь курити зараз» з 1992 по 1998 рік в Хабаровську користувалися успіхом. Люди приїжджали з інших міст вранці, щоб потрапити на тренінг, а ввечері їхали додому. Серед них були і наркологи, що мене особливо тішило. Тренінги проходили щотижня. Результативність досягала 85% - дуже хороший результат для групової роботи. Просто фантастика! Клієнт вибирав, де йому краще! Клієнтів було багато. Я став добре заробляти.

На жаль, твоє щастя не може тривати нескінченно, тому що воно, як кістка, завжди поперек горла комусь іншому. Конкуренти від медицини, регіональні психіатри, які спеціалізуються на кодуванні з Довженко, що втрачають клієнтів, нацькували на мене контролюючі органи. Мене огульно звинувачували в посяганні на священну територію медицини. Мені довелося доводити і виправдовуватися, що я психолог, що я не займаюся лікуванням, що я не верблюд і що мені немає чого брати дозвіл на носіння додаткового горба, що існує така наука - психологія.

В результаті у мене відбулася забавна розмова з одним із лікарів-адміністраторів, жінкою, яка відповідала за видачу ліцензій на медичну діяльність.

- Куріння - серйозна хвороба, яку слід лікувати, і без медичної освіти ви не маєте права займатися лікуванням, - категорично заявила вона, грізно стукнувши кулачком по паперах на столі.

- Ну що ви? Куріння є звичайнісінька звичка, а не хвороба, - заперечив я.



- Звички - це теж хвороби, - вперто наполягала вона.

- Все звички? - Поцікавився я.

- Звичайно! - Відповіла вона.

- Навіть звичка мити руки перед їжею? _ ???

- Ви серйозно хворі! - Ствердно сказав я.

- З чого ви це взяли? - Запитала вона.

- Ви ж курите! - Відповів я їй.

Так, саме примітне було те, що вона курила! На столі, на самому видному місці, у неї лежала пачка сигарет і запальничка. І дорогі французькі парфуми зовсім не перебивали запах тютюнового диму, утворюючи неприємний коктейль запахів.

Різні чиновники трохи попили моєї кровиночки, перш ніж все прояснилося і вдалося розвести в різні боки медицину і психологію. Мені вдалося відстояти свої права, і я продовжував проводити тренінги.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!