» » Три типи клієнтів


Три типи клієнтів

Три типи клієнтів
Продовжимо знайомство? Ви знайомитеся зі мною у міру прочитання книги, я з вами - незримо і можу тільки припускати, що ви все більш і більш усвідомлюєте себе і свою звичку палити. Волею долі ви мій клієнт, я ваш консультант. Тепер про клієнтів. Всіх клієнтів мені зручно поділити на три категорії: покупець, скаржник і відвідувач. І з кожним мені хочеться по-різному і спілкуватися.

Скаржник

Такий клієнт може годинами говорити про свою проблему, буквально отримує задоволення, що вона у нього є, не зацікавлений у її вирішенні, хіба що на словах, в той час як глибинна частина його особистості не бажає ніяких змін. Якщо він приходить на ваш сеанс, то тільки для того, щоб «викликати вас на дуель», кинути вам виклик, унести ваш «скальп». А потім він буде всім розповідати, що його проблема настільки серйозна, що ось і ви не змогли йому нічим допомогти. Він веде себе як генерал, який не програв жодного бою.

Таких клієнтів психологи не люблять, намагаються від них ввічливо позбутися. Головне - вчасно його розпізнати. Зазвичай такий клієнт в першу чергу запитує у вас: «А скільки це коштуватиме?» Якщо клієнт відразу ставить запитання про ціну, то чекай підступу.

Якось на тренінгу виявився клієнт-скаржник. Всім своїм виглядом він демонстрував, що все знає, що вже пройшов вогонь і воду, що його ніякий гіпноз не візьме. Він пручався з усіх сил і, як часто буває в таких випадках, увійшов в глибоке гіпнотичний стан. Мені довелося зробити додаткові зусилля, щоб вивести його з трансу. Він сильно засмутився, став «мститися», дістав сигарету і сірники, поклав сигарету в рот і час від часу нервово підносив сірник до коробку, демонструючи мені і оточуючим, що це все дурниця, на нього це ніяк не може подіяти. І я був змушений попросити його вийти. Позбувся від нього? Як би не так! Він чекав мене на вулиці.

- Не допоміг мені ваш гіпноз! - Радісно сказав він. Мене раптом осяяло, і я запитав його несподівано:

- Коли тебе виписали з психіатричної лікарні?



- Минулого місяця ... - він осікся ...

Скаржник, звичайно, може залишитися і отримати чергове задоволення від нерозв'язності своєї проблеми. Заздалегідь висловлюю йому співчуття і повне розуміння. Вважайте, що я сам зняв свій скальп і віддав його вам. Беріть, для хорошої людини нічого не шкода.

Відвідувач



Він випадковий гість і приходить або з цікавості, або його приводять родичі. Він також не зацікавлений у вирішенні проблеми. Якщо бути більш точним, то у нього немає проблеми. Куріння не його проблема. Йому подобається те, що він робить, і його не цікавлять наслідки, часто він навіть знає, яку платить ціну за свою звичку, і ціна його цілком влаштовує. У родичів є проблема, у його дружини і у дітей є проблема, а в нього - ні!

Якщо ви відвідувач, то замість читання книги візьміть паперову трубочку, фаршировану сухим листям тютюну, помістіть її в рот, щільно стисніть губами, підпаліть цю трубочку сірниками або запальничкою. Всмокчи ротом в свої легені дим до відмови, потримайте його там, поки шкідливі речовини не осядуть в альвеолах і не змішаються з кров'ю. Потім через рот і ніздрі випустіть дим кому-небудь в обличчя або просто в кімнату, особливо якщо там багато людей, щоб всі побачили, відчули і зрозуміли, що ви завзятий курець і вам «по барабану» наслідки від куріння.

Втім, ви можете і продовжити читання, як кажуть, «поживемо - побачимо». Люди - вони ж такі непостійні! Зараз відвідувач, а прочитає кілька сторінок і може стати ... покупцем. Цікавість - підступна річ. Шановний відвідувач, будь-яке ваше рішення зараз буде правильним.

Покупець

Як клієнт він вже дозрів. Він готовий понести витрати, тимчасові або грошові, головне, що він бажає вирішення проблеми, мотивований на досягнення результату і знає, чого хоче. Психологу легко і приємно працювати з такими клієнтами. Такому клієнту можна навіть поставити питання: «Скільки ви готові заплатити за вирішення проблеми?» І взяти з клієнта трохи менше названої суми, щоб він заплатив, а потім ще й сказав «спасибі» свого визволителя.

Зазвичай називається сума, яку курець прокуривали за рік. Якщо клієнт називає суму значно менше, то це корисна інформація для психолога. Швидше за все, перед вами скаржник, який маскується під покупця, і його слід ввічливо гнати геть.

Мине рік, і клієнт поверне собі гроші, витрачені на консультацію, більше того, щороку він буде отримувати 100% від сплаченої суми все своє життя.

А ще збереже і зміцнить своє здоров'я, що взагалі не має цінності. Відмова від куріння - відмінна інвестиція ваших грошових коштів. Відмінний бізнес!

Скільки ви вважаєте справедливим заплатити за сеанс, який гарантовано позбавив би вас від залежності до тютюну? Якщо ви ПОКУПЕЦЬ, то я радий тому, що можу спілкуватися з вами, радий тому, що ми знайшли один одного в потрібний час і в потрібному місці.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!