» » Психіка - система управління


Психіка - система управління

Психіка - система управління
Дозвольте звернути вашу увагу на той факт, що ваші звички, ваші стратегії, ваші переконання не ви, а ваша психіка або душу. Ви ж щось інше, кому належать ваша душа і ваше тіло, і між ними є деяка взаємодія.

Фраза * Я хочу кинути курити »безглузда в цьому контексті. Правильно буде сказати: «Я хочу, щоб мої легені дихали чистим повітрям, я хочу, щоб моє тіло було здоровим».

Ніхто не може кинути палити. Ви повинні зрозуміти. Куріння тепер вже не є питанням вашого рішення. Воно увійшло в світ ваших звичок, воно вкоренилося. Тридцять років - великий термін. Воно пустило в вашому тілі коріння, у вашій хіміі- воно поширилося всюди. Тепер це вже не питання, вирішується вашою головою, ваша голова нічого не може вдіяти. Голова імпотентна - вона може щось почати, але не зможе це з легкістю закінчити. Раз ви почали курити і раз вже ви так довго практикувалися, ви великий йог - тридцять років практикувати куріння! Воно стало автоматичним, ви повинні його деавтоматізіровать.

Ошо Шрі Радніш



Ви (ваше «Я») не може ні кинути палити, ні стати байдужим до паління, але вам належать тіло і душа, вони ваша власність, і ви можете ними розпоряджатися, ви можете навіть їх змінювати. Чим точніше ми формулюємо запит своєму несвідомому мозку, тим більше шансів, що він буде ним розглянуто і реалізований. Віддавайте правильні накази своєму несвідомому мозку.

Ваша психіка відповідає фізіології вашого тіла, а ваша фізіологія така, які можливості вашої психіки. Якщо ваша психіка не буде відповідати новому поведінки, то, навіть якщо ви досягнете за допомогою вольових зусиль тимчасового припинення куріння тютюну, психіка зробить все можливе, щоб фізіологія повернулася назад в ті межі, які встановлені раніше.



Ви ж можете управляти фізіологією через свою психіку. Якщо ваше «Я» порівняти з шофером, то ваша фізіологія - автомобіль, а психіка - система управління автомобілем. Ця метафора дозволяє нам розвести між собою наші «Я», психіку і поведінку.

Людині, яка байдужий до сигарет і іншим тютюновим виробам, повинна відповідати інша психіка, тобто інші переконання і звички. Отже, ідеально робота повинна вестися за двома основними напрямками: на рівні фізіології (поведінки) повинні бути відповідні засоби, наприклад утримання від куріння і уникнення пасивного куріння, а на рівні психіки потрібно прийняти нові переконання щодо куріння і створити нові звички.

Якщо ваші переконання будуть такі, що бути байдужим до сигарет корисно і чудово, то вам буде легко вчитися і створювати нові звички поведінки. Тобто система управління вашим тілом, психіка, вимагає модифікації, корисних змін.

Для зміни звички слід змінити не тільки фізіологію (якість споживаного повітря в легені), але і психіку (переконання, цінності, звички). Міняючи психіку, ми зможемо вплинути на фізіологічні процеси. Якщо ми залишаємо в цілісності свої переконання, то це шлях назад, тобто ми нікуди не йдемо, а чіпляємося за минуле і залишаємося в ньому.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!