» » Перешкода № 3: три перешкоди - тривога, занепокоєння і стрес


Перешкода № 3: три перешкоди - тривога, занепокоєння і стрес

Перешкода № 3: три перешкоди - тривога, занепокоєння і стрес
Коли ви чимось стурбовані або відчуваєте стрес, перше, що спадає вам на думку, - це думка про сигарети.

Це дуже зручно - закурити і швидко отримати порцію нікотину. Це так просто! Відпадає необхідність допомоги лікаря, в жилетці одного, куди можна поплакатися. У моменти кризи сигарети завжди чекають вас, вони стають для вас доступною, але короткочасної підтримкою.

Три перешкоди - тривога, занепокоєння і стрес - можуть застати вас зненацька, і ваш самоконтроль відразу вилетить в трубу. Багато людей повертаються до куріння після особистої кризи - розлучення, втрати роботи або невдалої ділової зустрічі.

Стрес може бути великим і глибоким, а може бути легким і виражатися лише в короткочасного болю в шиї. Люди, які не курили роками, в один прекрасний момент можуть сказати, що «з них вистачить», і піти купити або «стрельнути» сигарет. Якщо ви раніше курили в стресових ситуаціях, немає ніякої гарантії, що ви не повернетеся до сигарет під час наступного стресу.

Чому сигарети дають тимчасове полегшення

Нікотин - психоактивну речовину, що дає людям відчуття благополучія- його дія схоже з дією етанолу, що міститься в алкогольних напоях, і опіатів, що входять до складу наркотичних речовин. Ось чому відразу після того, як ви закурюєте, ви починаєте відчувати себе краще. У той же час нікотин є стимулятором, що дає додаткову енергію. Сигарети володіють незвичайним і привабливим властивістю - вони одночасно розслаблюють вас і заряджають енергією. Залишити сигарети в минулому і кинути палити назавжди важко, якщо квартплата виросла, а ваш шурин, що оселився з вами, не хоче працювати, цілими днями лежить на вашому дивані і готовий жити так ще багато років. Зате у нього є сигарети.

Чому куріння не допомагає

У куріння є зворотний бік. Якщо ви відчуваєте тривогу, сигарета не полегшить її-якщо ви напружені, сигарета не допоможе вам розслабитися. Дія тютюнового диму настільки короткочасно, що вам хочеться затягуватися знову і знову, і чим більше ви затягуєтеся, тим більше вам хочеться зробити нову затяжку, оскільки речовини, що містяться в тютюні, підсилюють тривогу. Це все одно що пити, бажаючи позбутися від похмілля. Ви починаєте споживати те, що завдає вам шкоди, оскільки вам хочеться отримати швидке полегшення.

Куріння - це найгірше, що ви можете зробити для полегшення тривожності або стресу, оскільки сигарети звужують кровоносні судини і ви починаєте відчувати ще більшу напругу. Ось чому підвищений кров'яний тиск називається гіпертензією. Якщо ви курите кілька років, ваше кров'яний тиск, швидше за все, повишено- якщо ви відчуваєте тривогу або паніку, від сигарет краще позбутися.

Тривога і паніка

Тривога і паніка - схожі почуття, але паніка страшніше. Щоб пояснити моїм студентам, що таке паніка, я прошу їх уявити, що вони на самоті знаходяться на борту космічного корабля, що цей корабель зійшов з орбіти і прямує в глибини космосу. Я попросила їх уявити, як вони дивляться на зірки і нескінченну темряву, відлітаючи все далі і далі від Землі. Природно, порятунку немає. Завжди, коли я описувала напади паніки, хто-небудь підходив до мене після занять і дякував за те, що я допомогла йому зрозуміти, наскільки цінне спілкування.

Якщо вам важко кинути курити через те, що ви іноді відчуваєте тривогу, нервуєте або навіть панікуєте, мій план допоможе вам уникнути цих почуттів. Дозвольте планом зробити все за вас, а самі розслабтеся - і ви кинете курити, навіть не помітивши цього.

В день відмови

Майте на увазі, що з моїм планом вам не доведеться відчувати стрес через відмову від куріння. Якщо сьогодні ви не курите, але знаєте, що завтра знову зможете закурити, то чи не піддастеся стресу. Якщо ви не можете утримуватися від куріння цілий день протягом декількох днів - курите по одній сигареті в годину до тих пір, поки не зможете протриматися без сигарет протягом усього дня.



-Не заповнюйте дні відмови нудною одноманітною роботою - кожен раз, коли ви будете робити перерву, ваша рука буде тягнутися до сигарети. Багато людей, які вирішили кинути палити, намагаються відвернути себе, заповнюючи свій день буденними речами. Це не принесе вам користі. Коли ви будете мити підлогу або займатися читанням квартального звіту, всі ваші думки будуть тільки про сигарети, попільнички та запальнички.

-По можливості заплануйте на день відмови якусь подію, якого ви будете з нетерпінням чекати. Постарайтеся приберегти на цей день те, що ви найбільше любите.

-Експериментуйте з різними способами жити без сигарет і при цьому не відчувати стресу. Щоб підбадьоритися, думайте про те, що вже завтра ви зможете закурити.

-Уникайте суспільства курців. Вони можуть викликати у вас стрес, ви можете зірватися.

Вам знайомі ці фрази?

- Я думав, ти кинув палити.

- Я хочу вийти покуріть- було б здорово, якби ти пішов зі мною, але я не хочу спокушати тебе.



- Я ніколи не курив, але зараз хочу спробувати. Підемо?

Від таких фраз може звести шлунок. Але ви можете похвалити себе - адже ви самі ніколи їх не вимовляєте. Якщо хтось почне вказувати вам на те, що вважає вашими недоліками, краще нічого не відповідайте і пропустіть ці слова повз вуха. Також може допомогти спроба уявити, що в даній ситуації сказав чи зробив би людина, яким ви захоплюєтеся. Ваша уява допоможе вам впоратися зі складною ситуацією і при цьому залишитися задоволеним собою. Потрібно вміти підтримати людину і при цьому його не засмутити. Одна справа просто запитати, як справи, і зовсім інша - почати детально розпитувати співрозмовника - це може вже дратувати.

- Прекрасний засіб проти стресу, що допомагає очистити свідомість, - фізичні вправи. Посувайтеся, якщо є можливість. Позбавтеся від надлишків енергії.

Я знаю, що багатьом для відвідування басейну потрібно дозвіл лікаря, але в мене плавання майже завжди покращує настрій і самопочуття, незалежно від того, наскільки важко в мене на душі. Я не спортсменка - в моєму тілі немає гена, відповідального за тягу до спорту. Фізичні вправи і рух справді знімають стрес.

- Якщо ви засмучені, зателефонуйте одному, поговоріть зі своїм собакою чи кішкою (це потрібно робити в будь-якому випадку) або як слід поплачте. Сигарета не допоможе вам відчути себе краще, а хороші друзі можуть. Кішки і собаки - хороші слухачі, які, на відміну від психотерапевта, що не будуть тягнути з вас гроші.

- Знайдіть щось, що вам подобається. Керолайн, одинокій матері, яку нещодавно звільнили з двох робіт одночасно, допомогла картина Рафаеля «Папа Юліан Другий».

Керолайн постійно перебувала в стресовому стані через брак грошей, але вона продовжувала намагатися зменшити свою тривогу. Зрештою вона зробила крок, про який думала останні кілька років. Її вік був на той момент вже занадто солідним для того, щоб знову йти вчитися (їй був 31 рік), але вона була вже досить зневіреним людиною, щоб боятися невдачі. Оскільки вона завжди любила мистецтво, то поступила в клас живопису на базі місцевого університету.

Коли Керолайн почула, що Айріс, її вчителька в художній школі, кидає палити за допомогою мого плану, вона подумала, що, якщо хтось курив більше 40 років і зміг відмовитися від шкідливої звички, зможе і вона. Використавши свій шанс і почавши навчання, Керолайн знайшла можливість займатися мистецтвом і одночасно познайомилася з моїм

планом, який допоміг їй у кінцевому підсумку кинути палити. Керолайн була дуже зайнята: вона шукала нову роботу, дбала про сина і ходила на заняття, - але вона була щаслива як ніколи. У неї була маса приводів для стресу, але Керолайн витримала з легкістю, не вдаючись до допомоги сигарет.

Розслабтеся!

Вам буде простіше подолати перешкоди, якщо ви розслабитеся. Ось кілька відомих рад та пара нових:

- Закрийте очі і зробіть кілька повільних і глибоких вдихів. Звучить безглуздо? Випробуйте цю техніку на собі.

- Уявіть, що до вас підходить чоловік або жінка вашої мрії (не потрібно нікому говорити, хто це) і починає масажувати вам шию.

- Уявіть людей, які сильно лякають вас, у високих загострених капелюхах з гумовими тасьмами. Ця техніка особливо корисна при контакті з чванливими людьми. Випробуйте цю вправу, коли вам зустрінеться така людина.

- Спробуйте послухати розслаблюючу або медитативну музику. Спочатку ця ідея може здатися дивною, але багато успішні люди покладаються на неї як на засіб позбавлення від стресу. Дотримуйтесь інструкцій, зазначених на касеті або диску, вдавайтеся до вправ з медитації і релаксації тільки в дні відмови. Тоді вам буде чого чекати. В дні відмови вам потрібно отримувати якомога більше задоволення, якомога більше розслаблятися.

Існує безліч касет і дисків з розслаблюючій музикою, але не всі вони гарні. Зверніться за рекомендаціями або, якщо можливо, прослухайте диск перед покупкою. Спробуйте пошукати у великому магазині. Можливо, вам доведеться перебрати багато альбомів, перш ніж ви виберете той, який вам захочеться слухати вдома.

- Якщо у вашому районі є школа йоги, спробуйте походити туди. Розслаблення можна досягти за допомогою йоги, глибокого дихання і різного роду медитацій. Вправи хатха-йоги робляться в спокійному, вільному від стресу стані і можуть призвести до чудесним результатами. Вам потрібно буде лише займати зручні пози, відпочивати на мате, і вам буде здаватися, що ви нічого не робите. Техніки релаксації прості для виконання і набагато корисніше, ніж заспокійливі ліки.

Релаксація - це інструмент, що дає вам можливість контролювати своє життя. Уміння розслаблятися пов'язано зі здатністю виживати, і чим більше навичок виживання ви маєте, тим легше вам буде впоратися з тривогою, занепокоєнням і стресом. Використовуючи техніки релаксації, ви зрозумієте, що в дні відмови можна відчувати себе більш розслаблено, ніж у дні, коли можна курити!

Майте на увазі: Занепокоєння, стрес і тривога завжди будуть з нами, але вони не наша доля. Ви завжди можете зробити кроки до позбавлення від них. Чим краще ви навчитеся контролювати ці неприємні емоції, тим ближче ви підійдете до успіху в житті.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!