» » Я в образі!


Я в образі!

Я в образі!
Куріння - суттєвий елемент мого образу. Багато хто думає, що така думка характерно в основному для жінок. Однак практика показує, що це не зовсім так. Для багатьох чоловіків це не менш важливо. Звідки ж береться подібний підхід до проблеми?

Люди, для яких занадто важливо те, як вони виглядають в очах оточуючих, зазвичай починають палити досить рано - найчастіше, в підлітковому віці, коли багато юнака чи дівчини доводять таким чином свою дорослість і незалежність. Якщо ж ви - доросла людина, але створення певного образу в очах друзів і колег для вас не менш важливо, ніж в підлітковому віці, то ви, мабуть, занадто сильно залежите від думки оточуючих.

Які ж образи маються на увазі в цьому випадку? Для чоловіків один з найбільш характерних - «ковбой Мальборо», тобто романтичний сильний герой - образ, створений американським кінематографом, а потім підхоплений сучасним вітчизняним. Закурюючи, такі чоловіки думають, що виглядають саме такими. Чи так це насправді?

Скоріш за все ні. Сигарета є тільки малозначним доповненням. Насправді куріння - не єдина складова такого типажу. В основному, це спортивна статура, певна манера одягатися, а також стиль поведінки. Однак відповідати всім цим елементам бажаного образу набагато складніше, простіше закурити.

Інший варіант, в значно меншій мірі, ніж перший, характерний для молодих людей, це образ трудоголіка, що викурює сигарету за сигаретою, щоб зосередитися. Можливо, вам здається, що повна попільничка недопалків на робочому столі є досить вагомим доказом вашої незамінності. Однак якби це було так, то сучасні керівники - як державних, так і приватних установ - віддавали б перевагу при прийомі на роботу людям, не схильним цій звичці.



Що ж стосується жінок, то у багатьох з них сигарета асоціюється з енергійністю, здатністю виконувати будь-яку роботу нарівні з чоловіком, з незалежністю. Милі пані, часи суфражисток давно пройшли! І зараз ті самі чоловіки, з якими ви так прагнете успішно конкурувати, намагаються розлучитися з цією «дуже чоловічий» звичкою. Чи не настав час і вам навчитися виробляти відповідне враження на людей за допомогою інших елементів образу?

Інша крайність, яка асоціюється у свідомості жінки з курінням, - дуже модний у першій половині минулого століття образ леді-вамп. Сигарета в цьому випадку виступає як атрибут сексуальності, а також у разі пошуку запальнички в сумочці як привід для знайомства. Однак у сучасному суспільстві куріння давно перестало нести подібну смислове навантаження, та й галантних чоловіків - як не шкода! - Стало набагато менше. Крім того, багато з них вже розлучилися з пристрастю до тютюну, а останнім часом з'являється все більше тих, хто ніколи не курив, тому й запальничка є далеко не у кожного. Крім того, дуже багатьох сучасних чоловіків ваша погана звичка швидше відштовхне, ніж приверне. Отже, якщо для вас куріння є способом залучення до себе уваги, то тим самим ви несвідомо обмежуєте коло своїх потенційних шанувальників тільки курцями чоловіками.



Отже, в нашому суспільстві сигарета давно вже не є атрибутом жодного з тих образів, з якими її традиційно пов'язують. Яке ж враження про себе ви насправді ризикуєте створити за допомогою сигарети?

Для того щоб відповісти на це питання, слід проаналізувати, кому адресовані ті чи інші образи. «Ковбой Мальборо» і «жінка-вамп» спрямовані на представників протилежної статі, «енергійна дама» і «трудоголік» - на потенційного роботодавця. Що ж бачать перед собою ті й інші?

Коли ви влаштовуєтеся на роботу, від вас очікують насамперед ефективної праці і високої продуктивності. Курящий ж співробітник набагато частіше хворіє, що зовсім невигідно наймачеві. Про вплив же куріння на працездатність ми поговоримо пізніше - в розділах «Сигарета допомагає зосередитися і краще працювати», «Моє добробут від цього не страждає» і «Куріння - це тільки моя проблема». Крім того, повна попільничка недопалків швидше наведе на думку про неакуратність, ніж про велику працездатності.

Що стосується враження, яке ви справите на протилежну стать, то тут слід звернути увагу на деякі ознаки, характерні для всіх без винятку курців. Почати можна з запаху. Адже кращих людей незмінно оточує характерний запах, який зберігає практично всі - дихання, волосся, руки, одяг, особисті речі. І це ніяк не можна назвати приємним ароматом. До запаху слід додати жовті зуби, а також плями, що з'являються на пальцях, в яких ви звикли тримати сигарету.

Крім того, куріння дуже сильно позначається на стані шкіри. Справа в тому, що нікотин має здатність значно звужувати судини, причому не тільки тоді, коли потрапляє в організм через легені, але і тоді, коли контактує з поверхнею тіла. Тому особливо сильно страждають обличчя і руки. Шкіра на них стає блідою, набуває нездоровий відтінок, а згодом на ній можуть з'явитися капілярні сіточки. Однак і це ще не все: тютюновий дим подразнює слизову оболонку очей, від чого білки стають жовтуватими і в них також з'являється велика кількість червоних прожилок - луснули капілярів. Все це створює загальне враження нездоров'я і змушує людину виглядати набагато старше, ніж він є насправді.

Ви все ще вважаєте, що сигарета є важливим атрибутом образу, який ви намагаєтеся створити? У такому випадку - чи не настав час змінити імідж?


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!