» » Вплив куріння на стан здоров'я окремого курця


Вплив куріння на стан здоров'я окремого курця

Вплив куріння на стан здоров'я окремого курця
Близько половини всіх курців помре від наслідків куріння, якщо вони кинуть палити, не доживши до сімдесяти років, при цьому відчуваючи безліч незручностей у зв'язку зі зниженням якості життя.

Крім того, середній курець помре приблизно на вісім років раніше, ніж некурящий. Але якщо людина кидає палити, то його очікувана тривалість життя збільшиться.

Також існує безліч наукових даних, що курінням викликає більше двох десятків різних захворювань і симптомів функціональних порушень. Більшість із зазначених шкідливих наслідків куріння починають зникати після того, як людина кидає палити. Фактично, вже протягом декількох годин після того, як курець кине палити, починають проявлятися ознаки поліпшення його стану здоров'я.

Всіх курці піддаються підвищеному ризику виникнення таких захворювань:

• Ішемічна хвороба серця (наприклад, серцеві напади);

• Периферична судинна хвороба (порушення циркуляції крові);

• Аневризма аорти;

• Високий кров'яний тиск;

• Підвищений рівень холестерину (ЛПНЩ);

• Рак легенів;

• Рак рота, горла і гортані;

• Рак підшлункової залози;

• Рак нирок, і рак сечового міхура;

• Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ);



• Хронічні бронхіти;

• Емфізема;

• Пневмонія;

• Грип;

• Нежить (ГРЗ);

• Виразкова хвороба;

• Хронічні захворювання кишечника (Хвороба Крона);



• Руйнування зубів (порожнини);

• Запалення ясен;

• Остеопороз;

• Порушення сну (сонливість, та / або часте пробудження);

• Катаракти;

• Хвороба щитовидної залози (Дифузний токсичний зоб).

Жінки - курці піддаються підвищеному ризику виникнення таких захворювань:

• Рак шийки матки;

• Порушення менструального циклу;

• Зниження фертильності;

• Спонтанні викидні (мимовільний аборт).

Чоловіки - курці піддаються підвищеному ризику виникнення таких захворювань:

• Еректильна дисфункція (імпотенція);

• Зниження фертильності (зниження фертильності сперми).

Є також безліч наукових даних, які доводять, що з курінням також може бути виникнення раку товстої кишки і лейкозу.

Крім різних хвороб, куріння також викликає старіння шкіри (утворення зморшок), що призводить до видимого передчасного старіння. Куріння також призводить до погіршення нюху і дотику (смаку).

Наскільки шкідливі сигари і трубки?

Курці, які палять сигари і трубки, відчувають ті ж самі проблеми зі здоров'ям, що і курці сигарет і цигарок.

Як щодо інших видів тютюну?

Шкода від куріння пов'язаний не тільки з сортом тютюну, який викликає проблеми зі здоров'ям. Жувальний і нюхальний сорти тютюну містить багато з тих же шкідливих речовин, які також викликають звикання, що і курильні сорти тютюну, яким начиняють сигарети, трубки і сигари. Жувальний і нюхальний тютюн - основна причина раку рота і горла. Ці сорти тютюну також можуть викликати серйозні проблеми з зубами, в т.ч. пошкодження ясен, в пошкодження зубної емалі, що призводить до втрати зубів, а також знебарвлення зубів і ясен.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!