» » Кидай курити - вставай на лижі!


Кидай курити - вставай на лижі!

Кидай курити - вставай на лижі!
Насамперед якого виду спорту слід віддати перевагу? Однозначної відповіді на це питання дати не можна: правильність вибору залежить від деяких факторів, головним з яких є стан вашого здоров'я. Якщо ви молоді - молодший тридцяти п'яти років - і не страждаєте ніякими хронічними захворюваннями, а також якщо ваш стаж куріння невеликий, то можете займатися будь-яким видом спорту без обмежень. Однак навіть у цьому випадку при плануванні навантажень слід враховувати, що ваш організм ослаблений через постійне нікотинового отруєння. Причому в першу чергу це стосується серцево-судинної системи і легень. А адже саме цим органам доводиться особливо важко, коли людина, перш довгий час не отримував значних фізичних навантажень, раптом починає тренування. Саме тому, який би вид спорту ви не обрали, не слід з перших занять давати собі велике навантаження. Навіть якщо ви плануєте тренуватися щодня, цього не варто робити в перші два-три тижні.

Однак дуже часто трапляється, що людина, яка вирішила кинути палити, спохвачується тільки тоді, коли його звичка вже встигла завдати значної шкоди здоров'ю. Крім того, з наближенням сорокарічного рубежу у багатьох починають проявлятися різні вікові захворювання. У випадку, якщо ви не впевнені в ідеальному стані свого здоров'я, перед початком тренувань слід проконсультуватися з лікарем. Крім того, потрібно з особливою увагою підходити до вибору виду спорту.

Дуже багато людей, в тому числі деякі фахівці-медики, впевнені в безумовній корисності бігу. Однак у наш час ця точка зору все частіше ставиться під сумнів. Справа в тому, що подібний вид тренувань часто накладає занадто сильне навантаження на організм навіть здорової людини. Причому одним з основних «органів групи ризику» є серце. А у курця воно і так постійно перебуває «під ударом».

Тому знаменитий заклик «Бігом від інфаркту» в деяких випадках може виявитися дуже небажаною рекомендацією. Крім того, біг протипоказаний людям середнього та старшого віку, схильним до захворювань хребта і суглобів, які також відчувають сильні навантаження під час таких тренувань.

Те ж саме можна сказати і про таких модних видах спорту, як улюблений жінками шейпінг у всіх його проявах, бодібілдинг, який, навпаки, віддають перевагу чоловіки, і різні види єдиноборств, останнім часом користуються практично однаковою популярністю у представників обох статей. Справа в тому, що в більшості випадків, займаючись цими видами спорту, людина отримує дуже велике навантаження з першого ж тренування. І якщо молодий і здоровий організм легко впорається з нею і пристосується до нового режиму роботи, то в більш зрілому віці це може призвести до небажаних наслідків. Однак якщо ви все ж вирішили зупинити свій вибір на якому-небудь з цих видів спорту, то слід записатися у відповідну секцію, вибравши групу з урахуванням вашого віку і стану здоров'я.

З іншого боку, існує спосіб підтримати або відновити спортивну форму без особливої небезпеки для здоров'я, який до того ж одностайно рекомендується фахівцями саме кращим людям різного віку і практично з будь-якою групою захворювань. Це - плавання. Саме цей вид спорту забезпечує досить високий, але все ж не агресивний рівень навантаження на легені, що сприяє їх очищенню. При цьому навантаження на серцево-судинну систему, хребет, суглоби і всі групи м'язів також близькі до оптимальних.



До речі, якщо ви приступаєте після відмови від куріння до супутніх йому тренувань взимку, то лижі, згадані в назві цього розділу, також є дуже гарним вибором. Займаючись цим видом спорту, ви можете індивідуально підбирати навантаження залежно від підготовленості і стану здоров'я, а морозне повітря відмінно позначиться на стані ваших легенів. Однак не слід забувати про те, що дихальна система курця ослаблена і схильна важким простудних захворювань. Тому цілющим повітрям не слід зловживати, і одягатися потрібно так, щоб не переохолоджуватися навіть після тренування. У теплу пору року, коли катання на лижах неможливо, його можна замінити їздою на велосипеді.

Якщо ви з тих людей, які вважають себе абсолютно не спортивними або стверджують, що спорт може підірвати і без того слабке здоров'я, то вам тим більше не слід нехтувати фізичними навантаженнями. Однак у цьому випадку перепрацьовувати особливо небезпечно: адже вважаючи так, ви напевно ведете малорухливий спосіб життя. Оптимальним варіантом для вас може стати проста ходьба. І почати можна з щоденних піших прогулянок, які слід здійснювати в парку або за містом - словом, там, де поменше машин і повітря порівняно чистий. Час прогулянки і темп руху можна підбирати індивідуально, однак при цьому кожні кілька днів відстань, яку ви проходите, слід трохи збільшувати.



Щоб заняття спортом принесло вам користь, а не зашкодило, необхідно неухильно дотримуватись деяких правил.

По-перше, тільки при регулярних тренуваннях ваш організм буде ефективно очищатися від шлаків, у тому числі продуктів горіння тютюну. Займатися кожен день, звичайно, не обов'язково, проте слід робити це не рідше двох-трьох разів на тиждень.

По-друге, не слід впадати в іншу крайність і гнатися за рекордами. Не забувайте: ваша мета - здоров'я і позбавлення від залежності, а не спортивні досягнення. А надто висока планка може підірвати як здоров'я, так і віру в свої сили, позбавивши вас ентузіазму, необхідного для перемоги над звичкою.

По-третє - у жодному разі не можна палити під час і принаймні менш ніж через дві години після тренування. У цей час організм відчуває необхідність у кисні, тому дихання стає частішим і глибоким. Таким чином, закуривши, ви завдасте своєму здоров'ю набагато більшої шкоди, ніж в будь який інший час. Між іншим, завдяки цьому правилу людина, що кидає палити, отримує додатковий фактор якщо не для відмови від чергової сигарети, то для значної відстрочки перед першою затягуванням.

Як і у всіх інших, у цього способу розлучитися з нікотиновою залежністю є свої плюси і мінуси.

Плюси - фізичні вправи з помірними навантаженнями хороші тим, що, подолавши лінь і перші труднощі, людина починає отримувати від них задоволення. Крім того, спортивні тренування роблять на організм комплексний вплив: вони сприяють не тільки очищенню легенів, а й поліпшенню загального стану здоров'я і самопочуття, а також дозволяють повернути собі форму, виглядати краще і відчувати себе більш молодим і енергійним людиною.

Мінуси - спорт є тільки допоміжним засобом для подолання нікотинової залежності і не гарантує зцілення від неї сам по собі, тому фізичні вправи слід поєднувати з іншими способами подолання тяги до сигарети. Крім того, практично будь-який вид тренувань вимагає регулярності, а це передбачає значні витрати часу і сил.


Найцікавіші новини


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!